Pierwsza porażka na wiosnę

W meczu rozgrywanym w ramach 21 kolejki w Serocku miejscowy Sokół pokonał Dąb Wieliszew 2:0.

Był to typowy mecz walki - obie drużyny stwarzały sytuacje bramkowe głównie po stałych fragmentach oraz piłkach rzucanych za linię obrony. Specyficzne boisko pozwalało na długie wrzuty z autu, w który to sposób oba zespoły próbowały wykreować groźną akcję. Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele emocji i zakończyła się bezbramkowym remisem.

Drugą połowę obie drużyny rozpoczęły z animuszem, starając się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na boisku pojawili się Pierścieniak oraz Piekut, którzy zmienili zmęczonych Zielińskiego i Schlade. Dąb stworzył sobie dwie znakomite sytuacje, jednak Koral przegrał pojedynek sam na sam z Karpikiem, a świetny strzał Piórkowskiego z 30 metrów zatrzymał się na poprzeczce bramki miejscowych. Gdy wydawało się że do końca meczu nie padną żadne bramki, w 88 minucie jeden z graczy Sokoła wystawia piłkę na 18 metrze Kalinowskiemu, a ten mierzonym strzałem tuż przy słupku pokonuje rozpaczliwie interweniującego Łączyńskiego. Gracze z Wieliszewa ambitnie ruszyli do odrabiania strat, chcąc doprowadzić do sprawiedliwego podziału punktów. Niestety gospodarze wyprowadzili skuteczną kontrę, po której Szambelan oko w oko z bramkarzem, który odbił pierwszy strzał, przy dobitce jednak był bezradny.

Była to pierwsza porażka Dębu na wiosnę i pierwszy mecz, w którym wieliszewska obrona dała sobie strzelić więcej niż jedną bramkę.

W następnej kolejce zmierzymy się z drużyną ŁKS Łochów. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków 25 kwietnia o godz. 16:00 na boisko w Wieliszewie.